Методична робота

Методичний кабінет ліцею

Методичний кабінет ліцею№1 має багатий напрацьований досвід із впровадження інновацій, є організуючим центром роботи щодо підвищення кваліфікації та фахової майстерності педагогічних кадрів. Кабінет обладнаний відповідно до вимог Положення про методичний кабінет та є осередком сприятливого інноваційного середовища в ліцеї.

Методична робота – найголовніша складова різнобічної діяльності заступника директора. Через систему цієї роботи відбувається вдосконалення навчально – виховного процесу.

Сьогодні методичний кабінет - центр педагогічної майстерності вчителів, інформаційно-ресурсний центр, науково-практичний центр. В ньому учитель може знайти літературу за фахом, визначити для себе проблему, над якою він буде працювати, отримати методичні рекомендації щодо проведення сучасного уроку і виховного заходу.


Методичний кабінет ліцею організовує роботу педагогічної та методичної ради, конкурсів професійної майстерності. Це-робочий куточок в якому впорядковані методичні матеріали, систематизовано документацію, встановлено та в повній мірі використовується сучасний комп’ютер,сканер, принтер,вебкамера. Комп’ютер під’єднано до швидкісного Інтернету.

Структура і наповнюваність кабінету продумані і створені так, що матеріали, які є в наявності і зберігаються в ньому, розміщені раціонально і зручні для використання.

В травні 2015 року кабінет став лауреатом обласного огляду методичних кабінетів навчальних закладів та закладів освіти обласної комунальної власності.

Завідуюча кабінетом учитель-методист, спеціаліст вищої категорії заступник директора ліцею з навчально-виховної роботи Колесник Наталія Алімівна.

Методичні об'єднання та творчі групи 

Домінантною роботою ліцею є методичні об’єднання. У нашому ліцеї створені й діють:

Робота шкільних методичних об’єднань творчи та динамічної гупи передбачає: діагностику утруднень учителів, вихователів, класних керівників і вибір форм підвищення кваліфікації на основі аналізу потреб; розробку рекомендацій про зміст, методи та форми організації навчально-виховної діяльності; підвищення ефективності організації навчально-виховного процесу; розробку основних напрямів і форм активізації пізнавальної, науково-практичної діяльності учнів у позаурочний час(олімпіади, конкурси, предметні декади, тощо); вдосконалення змісту освіти, апробація, первинна експертиза підручників, навчальних програм, технологій, методик тощо; вивчення, узагальнення, пропаганду кращого перспективного педагогічного досвіду, створення банку даних актуального досвіду; затвердження матеріалів для здійснення підсумкової державної атестації у випускних класах; здійснення моніторингу ефективної діяльності членів методичних комісій; вдосконалення педагогічної майстерності вчителів, вихователів, класних керівників, керівництво роботою школи молодого вчителя, педагогічними майстернями, тимчасовими творчими колективами вчителів; участь в атестації педагогічних працівників. У процесі організації використовуються як традиційні так і нетрадиційні форми та методи роботи: доповіді, тренінги, методичні фестивалі, семінари,читацькі конференції, психолого-педагогічні тренінги. 

Інформаційно-аналітичний центр

Велика кількість діагностичних матеріалів, створених за допомогою комп’ютера, послу­жила базою для організації в ліцеї інформаційно-аналітичного центру навчально-виховної роботи. Це матеріали про всі напрями роботи ліцею, які представлено у вигляді таблиць, діаграм, графіків, схем тощо.


Інформаційно-аналітичний центр (ІАЦ) є структурним підрозділом шкільного методичного кабінету.

Метою діяльності ІАЦ є інформаційно-аналітичне та довідково-статистичне забезпечення роботи закладу освіти.

Діяльність ІАЦ спрямована на вирішення таких завдань:

- систематичний збір, обробка та одержання постійної необхідної інформації, яка об’єк­тивно відображає дійсний стан справ у закладі освіти, що є важливою умовою вдосконалення навчально-виховного процесу та управління;

- оперативне нормативне та інформаційно-аналітичне забезпечення освітньої діяльності закладу

- довідково-статистичне забезпечення навчально-виховного процесу,консультування 

та інформування педагогів ліцею;

- пропаганда досягнень учнів та учителів ліцею;

- створення банків педагогічної інформації;

- створення портфоліо вчителів.

Для забезпечення управління навчально-виховним процесом, доведення до вчителів інформації про результати досліджень з навчально-виховної роботи і ППД, а також надання їм допомоги у розвитку професійної компетентності визначено такі напрями роботи ІАЦ :

Джерелами інформації для ІАЦ є: нормативні й розпорядчі документи, методичні матеріали; результати навчально-виховного процесу, результати внутрішкільного контролю за різними ділянками освітнього процесу.

ІАЦ використовує такі методи збору інформації для: анкетування, бесіди, спостереження, вивчення документації, статистична звітність, моніторинг, діагностика.Завідувач інформаційно-аналітичним центром Ярильченко Наталія Вікторівна.