Ресурсна кімната

Ресурсна кімната у закладі освіти сьогодні – це невід’ємна складова сучасного освітнього процесу. Ресурсна кімната - це спеціально організований простір для розвитку дитини та гармонізації її психоемоційного стану. Даний простір поділено на зони, що надає безбарєрність у навчанні. У цій кімнаті надаються індивідуальні або групові психолого-педагогічні та корекційно-розвиткові заняття. Вона потрібна для психологічного розвантаження, соціально- побутового орієнтування та формування навичок самообслуговування.

          Кожна дитина особлива!  Усі діти - рівні!

 Діти з особливими освітніми потребами отримують можливість для нормальної соціалізації, розвитку своїх сильних сторін і талантів, та подальшої інтеграції в суспільство, вступ до професійних та вищих навчальних закладів.

 У дітей з особливими освітніми потребами формуються соціальні компетенції для налагодження дружніх стосунків з ровесниками у школі та поза її межами. Таким чином

створюється атмосфера спокійного сприйняття відмінностей інших людей.

У Ліцеї №1 протягом п’яти років активно розвивається інклюзивне навчання. У 2019/2020 навчальному році було відкрито перший інклюзивний клас, в якому навчалося два учні з особливими освітніми потребами. Під час освітнього процесу  відбувається тісна співпраця вчителя,  асистента вчителя, шкільного практичного психолога та спеціалістів, які проводять корекційно-розвивальну роботу з учнями.

 У Ліцеї працюють асистентами вчителя такі педагоги:  Потіпака Маргарита Сергіївна, Трапезнікова Наталія Володимирівна, Степанець Катерина Миколаївна, Герелес Любов Григорівна, Діцул Ліліана Вікторівна, Манько Наталя Петрівна, Пилипчук Ірина Павлівна, Нашиван Юлія Станіславівна. За п'ять років  в нашому Ліцеї вже 8 інклюзивних класів  (чотири -  в початковій школі і чотири  - в старшій школі).

   Діти з особливими освітніми потребами отримують можливість для нормальної соціалізації, розвитку своїх сильних сторін і талантів, та подальшої інтеграції в суспільство, вступ до професійних та вищих навчальних закладів.

   У дітей з особливими освітніми потребами формуються соціальні компетенції для налагодження дружніх стосунків з ровесниками у школі та поза її межами. Таким чином створюється атмосфера спокійного сприйняття відмінностей інших людей.

Організація простору в ресурсні кімнаті відбувається завдяки розділенню на зони. 

До навчально-пізнавальна зони відноситься:

- робоче місце вчителя;

- індивідуальні місця для навчання;

- місце для групових занять;

- сенсорний куток;

- ігрова зона.

Під час занять з дітьми вчителі використовують різноманітні цікаві дидактичні

матеріали: ігри, картки, пазли, мозаїки, конструктори; пісочна терапія, арт-терапія,

пластилінографія. Для зняття психоемоційної напруги, розвитку вестибулярного апаратута сенсорної стимуляції використовують балансувальну дошку, гойдалку, тунель, масажнікилимки, полусфери. Весь матеріал та засоби навчання підбираються індивідуально длякожного учня. Враховуючи його сильні сторони та інтереси.